Szwecja bliżej mundialu w Rosji

Szwedzi pokonali 1:0 Włochów i przed poniedziałkowym rewanżem są w lepszej sytuacji w walce o bilet na piłkarskie mistrzostwa świata, których gospodarzem będzie Rosja. Zwycięstwo z trybun w Sztokholmie obserwował Zlatan Ibrahimović.

Włosi byli przy piłce przez 64. procent czasu gry, mieli dziewięć sytuacji bramkowych, siedem rzutów rożnych, ale przez cały mecz oddali tylko dwa celne strzały. Szwedzi nastawili się na grę z kontry, trzy razy strzelali na bramkę Buffona. Gola strzelili po stałym fragmencie gry i przy odrobinie szczęścia.

W 61. minucie po rzucie z autu, piłka trafiła pod nogi Johanssona, a ten huknął zza pola karnego. Piłka na drodze do bramki odbiła się jeszcze od nóg obrońców, zmieniła tor lot i wpadła obok kompletnie zaskoczonego Buffona.On nie miał szans nic zrobić.

Włosi rzucili się do ataków, ale sforsować szwedzkiej obrony nie byli w stanie sforsować. O awans będą musieli zadbać na San Siro.

W sobotę w czwartym barażu Duńczycy zmierzą się z Irlandczykami. W czwartek Chorwaci pokonali Greków 4:1, a Szwajcaria wygrała 1:0 z Irlandią Północną (rewanże w niedzielę).

Więcej o: