Znamy kolejnego uczestnika mundialu. Senegal wygrał z RPA

Senegal wygrał z RPA 2:0 i zapewnił sobie awans do przyszłorocznego mundialu. Senegal to 24. ekipa, która jest pewna wyjazdu na mistrzostwa w Rosji.

Piłkarze Senegalu, pokonali w piątek RPA 2:0 po bramkach  Diafra Sakho i Thamsanqa Mkhize. Ważną postacią tego widowiska był również Sadio Mane (piłkarz Liverpoolu), który miał udział przy dwóch bramkach. 

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rywalizacji w kwalifikacjach Senegal ma 11 punktów i o pięć "oczek" wyprzedza zespoły RPA oraz Burkina Faso. Senegal jest 24. drużyną, która ma pewny awans na mistrzostwa świata. 

Rok temu RPA wygrało u siebie z Senegalem 2:1, ale FIFA nakazała powtórkę tego meczu z powodu skandalu sędziowskiego i wypaczania wyniku meczu. Sędzia z Ghany przyznał karnego dla RPA za zagranie ręką, którego nie było. FIFA uznała, że arbiter naruszył zasadę "bezprawnego wpływu na wynik meczu" i został odsunięty od obowiązków.

Sprawa obiła się nawet o Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie, który  podtrzymał dożywotnią dyskwalifikację dla sędziego. 

We wtorek dojdzie do kolejnego starcia tych drużyn.

Drużyny pewne awansu na mistrzostwa świata:

Europa: Rosja, Belgia, Niemcy, Anglia, Hiszpania, Polska, Islandia, Serbia, Portugalia, Francja

Ameryka Południowa: Brazylia, Kolumbia, Urugwaj, Argentyna

Azja: Japonia, Iran, Korea Południowa, Arabia Saudyjska

Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby: Meksyk, Kostaryka, Panama

Afryka: Nigeria, Egipt, Senegal

Więcej o: