Reprezentacja Polski. Tomasz Iwan chce wprowadzić nietypowe metody treningowe do drużyny Adama Nawałki

Dyrektor techniczny reprezentacji Polski, Tomasz Iwan planuje wprowadzić nowe, nietypowe elementy do treningów drużyny narodowej. Iwan zaproponował m.in. ćwiczenia z wykorzystaniem lin bungee oraz tuneli aerodynamicznych - informuje "Super Express".

Bungee fitness, tak nazywa się ćwiczenie wykorzystujące liny bungee, które do treningów reprezentacji Polski chce wprowadzić Tomasz Iwan. Byłoby to bardzo duże urozmaicenie zajęć prowadzonych podczas zgrupowań biało-czerwonych.

Do tej pory w ramach treningów alternatywnych reprezentanci Polski często wybierali się na pole golfowe, strzelnice czy na mecze paintballowe. Do tego zestawu podczas kolejnych zgrupowań może dojść wspomniany bungee fitness, a także ćwiczenia w tunelach aerodynamicznych.

Dużym zwolennikiem takich metod treningu rozluźniającego jest Tomasz Iwan, którego partnerka jest instruktorką bungee fitnessu. -  Przeglądając kiedyś internet zauważyłam filmik, który mnie urzekł. Był to właśnie trening grupowy na bungee. Zobaczył go też mój partner, po czym stwierdził, że nie ma na co czekać i pora wprowadzić to do Polski. Zaczęłam więc szukać kursu lub szkoły za granicą, gdzie mogłabym zdobyć odpowiednie umiejętności i wykorzystać je w kraju - mówiła w sierpniu partnerka Iwana, Natalia Jakuła w rozmowie z "myfitweb.pl".

Teraz Jakuła ma już odpowiednie uprawnienia do prowadzenia zajęć w Polsce, a Iwan zafascynowany nową formą treningu chce wprowadzić bungee fitness do kadry. Według informacji "Super Expressu" dyrektor techniczny reprezentacji otrzymał już wstępną zgodę od Adama Nawałki.

 

Ćwiczenia z wykorzystaniem lin bungee są treningiem fizycznym połączonym z zabawą. Podczas zajęć pracują wszystkie partie ciała, najbardziej górne. Każdy użytkownik w trakcie bungee fitnessu musi posiadać specjalne spodenki ochronne.

Więcej o: