Reprezentacja Polski nie zagra w marcu z Brazylią. Mecz towarzyski możliwy dopiero w czerwcu

Reprezentacja Polski nie zagra w marcu meczu towarzyskiego z Brazylią. Przedstawiciele brazylijskiej federacji zdecydowali, że wicelider rankingu FIFA zmierzy wówczas się z Rosją i Niemcami. W grę wchodzi jednak przełożenie sparingu na czerwiec.

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek na konferencji prasowej po zakończeniu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 zasugerował, że reprezentacja Polski w meczu towarzyskim może zmierzyć się z Brazylią. Początkowo spekulowano, że spotkanie odbędzie się w marcu, ale już wiadomo, że przedstawiciele brazylijskiej federacji piłkarskiej na ten termin przewidzieli inne sparingi. 

23 marca Brazylia ma zmierzyć się z gospodarzem przyszłorocznego mundialu, Rosją, natomiast cztery dni później zagrać z Niemcami. Obydwa zajęte terminy oznaczają więc, że Canarinhos na początku 2018 roku nie zagrają z Polską.

Władze brazylijskiego związku piłki nożnej zaproponowali jednak rozegranie meczu towarzyskiego z Polską w czerwcu, tuż przed rozpoczęciem mistrzostw. Mecz z tak wymagającym rywalem przed startem imprezy mógłby być bardzo dobrym sprawdzianem dla drużyny Adama Nawałki. 

Poza Brazylią, pod kątem czerwcowych meczów kontrolnych władze PZPN biorą pod uwagę również innych rywali, jednak o tym z kim wtedy zagramy będzie można zdecydować dopiero po 1 grudnia, bowiem właśnie wtedy zostaną rozlosowane grupy MŚ w Rosji.

Więcej o: