MŚ 2018. Koniec pierwszej tury sprzedaży biletów. 300 tysięcy chętnych na finał

W czwartek zakończyła się pierwsza tura sprzedaży biletów na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Na mecz otwarcia zarejestrowano około 150 tysięcy aplikacji. Finał chciało obejrzeć 300 tysięcy osób.

Pierwsza tura sprzedaży biletów trwała od 14 września, a zakończyła się 12 października o godzinie 12 czasu moskiewskiego. Według informacji FIFA, aż 30% chętnych stanowili Rosjanie. W czołówce chętnych są również Polacy, którzy znaleźli się wśród nacji, z których pochodzi najwięcej wniosków.

Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście finał, na który odnotowano aż 300 tysięcy aplikacji. Mecz otwarcia chce zobaczyć ,,jedynie'' 150 tysięcy widzów. 

W sumie odnotowano aż 3,496,204 aplikacji na bilety. W przypadkach, w których liczba zgłoszonych biletów przekracza dostępny zapas, bilety zostaną przydzielone losowo.

Kolejna tura sprzedaży biletów ruszy 16 listopada i zakończy się 28 listopada. Fani będą mogli w czasie rzeczywistym wygrać pozostałe bilety na przyszłoroczny mundial. Oznacza to, że kibice muszą kupować bilety ,,w ciemno'', bo losowanie grup mistrzostw świata odbędzie się dopiero 1 grudnia

Więcej o: