Sport.pl

MŚ 2018. Znamy październikowy ranking FIFA. Na którym miejscu Polska?

Znamy już kolejność reprezentacji w najnowszym, październikowym rankingu FIFA, który zostanie oficjalnie ogłoszony 16 października.

Polska dzięki pokonaniu Armenii (6-1) i Czarnogóry (4-2) utrzyma wysokie szóste miejsce. Daje to jej miejsce w pierwszym koszyku podczas losowania mistrzostw świata 2018.

Kolejność pierwszej szóstki jest niezmieniona: na czele znajdą się Niemcy przed Brazylią, Portugalią, Argentyną, Belgią i Polską. Rozstawiona podczas losowania zostanie również siódma Francja (i gospodarz Rosja).

Pierwszym pechowcem jest ósma Hiszpania. Dziewiąte miejsce zajmuje Chile, czyli jedyna drużyna z pierwszej trzynastki rankingu, która nie zagra na MŚ. Czołową dziesiątkę zamyka Peru, które o awans na mundial zagra w barażach z Nową Zelandią. Na dalszych pozycjach znajdują się Szwajcaria, Anglia, Kolumbia, Walia, Włochy, Meksyk, Urugwaj, Chorwacja, Dania i Holandia.

Najnowsze informacje

Komentarze (56)
MŚ 2018. Znamy październikowy ranking FIFA. Na którym miejscu Polska?
Zaloguj się
 • transport75

  Oceniono 4 razy 4

  Czemu ta wiadomość nie jest w kilkunastu slajdach?????
  Byłoby tyle kliknięć więcej, a tak to strata........
  ;-))))

 • Michał Kapa

  Oceniono 8 razy 4

  Pozycja Peru w rankingu najlepiej obrazuje jego absurdalność. Drużyna, która nie grała na ostatnim mundialu, a jej największym sukcesem w ostatnich latach jest trzecie miejsce na Copa America w 2015 r., i która na mundial pewnie awansuje, ale jako 5 drużyna Ameryki Południowej, jest wyżej w rankingu niż Urugwaj, Włochy, Anglia...I pomimo całej sympatii do naszej drużyny, to jej pozycja w rankingu też jest zdecydowanie na wyrost...

 • ketjow1978

  Oceniono 5 razy 3

  Może aż tacy słabi nie jesteśmy, jak większość pisze w komentarzach. W eliminacjach do Euro2016 wygraliśmy z Niemcami, w finałach zremisowaliśmy z Niemcami i Portugalią, bynajmniej nie będąc zespołem słabszym. W mijających eliminacjach wygraliśmy 8 z 10 meczów, mieliśmy jedną wstydliwą porażkę z Danią. No ale to jedna wtopa na kilka lat. Inni też tak mają: Francja zremisowała u siebie z Luksemburgiem, Wochy dostały 3-0 od Hiszpanii, a dwa lata temu Brazylia przegrała bodaj 1-6 z Niemcami

 • teaearlgrey

  Oceniono 9 razy 3

  "Pierwszym pechowcem jest ósma Hiszpania." A dlaczego pechowcem? O pechu może mówić raczej ten, kto będzie musiał z tą ósmą Hiszpanią grać.

 • bob2308

  Oceniono 8 razy 2

  Jak czytam te komentarze to mnie szlak trafia!Do rankingu liczą się spotkania rozegrane w ciągu trzech ostatnich latach. Na 35 spotkań pod wodzą Nawałki Polacy wygrali 18 razy, 13 razy zremisowali, a tylko 4 razy schodzili z boiska pokonani. Chyba to o czyms swiadczy. Przeanalizujcie te reprezentacje które według was powinny być przed Polską (Włochy, Anglia, Urugwaj itd.) oni też w swoich krajach się dziwią że Polska jest przed nimi. Ale wygrana z Niemcami 2:0, Mistrzowie świata, czy remis z Portugalią 1:1 mistrzowie Europy chyba o czymś swiadczy.

 • boliver

  Oceniono 5 razy 1

  Glupoty na calego,,,
  Wystarczy trafic na nie rozstawionych hiszpanow. I po zawodach,,,,

  Pompujcie balon Dalej

 • lont12

  Oceniono 3 razy 1

  Czy Hiszpania pechowcem jest z powodu Katalonii?

 • Jan Michalik

  0

  No na reszcie Prezes Boniek jest na właściwej fali . Wielki Talent zarządzający chyba też wielkimi talentami . Niech miłość rodzinna i umiłowanie Polski usposobi Pana do perfekcyjnych przemyśleń !

 • losiu4

  Oceniono 4 razy 0

  jak to jest że jak tylko ryże utraciły władzę to nagle wszystko czego "nie było można zrobić" nagle dało się zrobić i się udaje? Także w sporcie? Czyżby nowy duch natchnął rodaków?

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX