Mundial 2018. Polsat jednak pokaże MŚ w Rosji?

TVP nabyła prawa do pokazywania mistrzostw świata w Rosji w 2018. Istnieje jednak szansa, że Polsat również pokaże część spotkań. To oznaczałoby, że komentatorski duet Mateusz Borek - Tomasz Hajto wciąż relacjonowałby mecze Biało-Czerwonych.

- Nie jest tajemnicą, że Polsat dysponuje kontentem, który też jest dla nas interesujący. Jesteśmy wszak teraz największym graczem, jeśli chodzi o prawa piłkarskie, ale Polsat też inwestuje. Jest więc o czym rozmawiać, ale żadnych rozmów handlowych do tej pory nie było. Raczej wymiana uprzejmości - powiedział Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej cytowany przez portal "Wirtualne Media".

Telewizja Polsat również potwierdziła, że jest zainteresowana nabyciem części praw do mundialu.

- Na razie nie mamy praw do mundialu w Rosji, ale zobaczymy, jak to będzie. Często dogadujemy się z TVP w różnych sprawach, więc myślę, że także i w tym wypadku jest szansa. Może do Rosji pojedziemy nie tylko w roli turystów - zadeklarował tuż po meczu z Czarnogórą (4:2) Marian Kmita, dyrektor ds. sportu telewizji Polsat.

Telewizja publiczna, oprócz meczów mundialu 2018, pokaże też eliminacje i finały Euro 2020, spotkania Ligi Narodów oraz mistrzostwa świata w 2022 roku. Z kolei Polsat od przyszłego sezonu będzie transmitować mecze Ligi Mistrzów.

Najnowsze informacje