El. MŚ 2018. Aleksandar Prijović bohaterem Serbii. Irlandia zagra w barażach

Reprezentacja Serbii zagra na mundialu! Drużyna Slavoljuba Muslina pokonała w poniedziałek 1:0 Gruzję i zapewniła sobie udział w MŚ. W barażach powalczą za to Irlandczycy.

Przed poniedziałkowymi meczami w grupie D sytuacja była bardzo wyrównana. Prowadzili Serbowie (18 pkt), przed Walią (17 pkt) oraz Irlandią (16 pkt). Oznaczało to, że nawet zajmujący trzecie miejsce w Irlandczycy mogli pojechać bezpośrednio na mundial. Potrzebowali do tego wyjazdowej wygranej z Walią oraz porażki Serbii z Gruzją.

O ile pierwszy warunek został spełniony, o tyle drugi już nie. Serbowie, chociaż długo męczyli się na własnym stadionie z Gruzinami, to ostatecznie spotkanie wygrali i zapewnili sobie awans na mundial. Bohaterem gospodarzy został były piłkarz Legii Warszawa - Aleksandar Prijović - który na boisku pojawił się w 61. minucie, a 13 minut później strzelił jedynego gola w meczu.

Nerwowo do samego końca było też w Cardiff, gdzie Walijczycy mierzyli się z Irlandią. Ostatecznie triumfowali goście, którym wygraną dała bramka Jamesa McCleana z 57. minuty spotkania.

Irlandczycy zajęli drugie miejsce w grupie, ale musieli o nie drżeć do samego końca. Remis w tym meczu oznaczałby bowiem, że w barażach nie zagraliby ani oni, ani Walijczycy. Wszystko to przez wygraną Chorwacji z Ukrainą, która sprawiła, że w barażach nie zagra Słowacja. Nasi południowi sąsiedzi mają najgorszy bilans wśród zespołów z drugiego miejsca i nie mają już szans awansu na mundial.

We wtorek rozegrane zostaną ostatnie grupowe mecze eliminacyjne. Najciekawiej będzie w Portugalii, gdzie mistrzowie Europy podejmą Szwajcarię. Portugalczycy potrzebują wygranej, by awansować na MŚ bez konieczności udziału w barażach.