Reprezentacja Polski. Wiadomo z kim i kiedy zagramy mecze towarzyskie w listopadzie

Reprezentacja Polski wygranym meczem z Czarnogórą (4-2) zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Świata w Rosji. Piłkarze Adama Nawałki zajęli pierwsze miejsce w grupie E, dzięki czemu są pewni udziału w przyszłorocznym mundialu, do którego przygotowania rozpoczną się już w listopadzie.

Biało-czerwoni bardzo udanie zakończyli eliminacje do Mistrzostw Świata w Rosji. W ostatnim meczu polscy piłkarze okazali się lepsi od Czarnogóry, której gole strzelali Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki oraz Robert Lewandowski (autorem czwartego trafienia był obrońca naszych rywali, który skierował piłkę do własnej bramki). Jak przyznał Adam Nawałka na konferencji prasowej, w niedzielę po meczu znajdzie się czas na świętowanie, ale już niebawem rozpocznie się ciężka praca.

Przygotowania do turnieju w Rosji zaczną się już w listopadzie. Za nieco ponad miesiąc Polska rozegra dwa mecze towarzyskie, co oficjalnie potwierdził rzecznik prasowy naszej reprezentacji, Jakub Kwiatkowski. - Za miesiąc zagramy dwa sparingi. 10 listopada zmierzymy się w Warszawie z Urugwajem, a trzy dni później w Gdańsku zagramy z Meksykiem.

Urugwaj co prawda nie jest jeszcze pewny awansu na mundial w Rosji, ale szanse na niepowodzenie drużyny Oscara Tabareza są niemal zerowe. Urugwajczycy zajmują obecnie drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej (awans wywalczą 4 drużyny, a piąta zagra w barażach) i mają 3 punkty przewagi nad 5. Peru i 6. Argentyną. Meksyk natomiast jest już pewny udziału w mistrzostwach.

Najnowsze informacje