Sport.pl

Robert Lewandowski pobił rekord eliminacji mistrzostw świata!

Robert Lewandowski strzelił aż 16 goli dla reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2018, co jest rekordem europejskiej strefy!

Przed eliminacjami MŚ 2018 rekord europejskiej strefy należał do Predraga Mijatovicia. Jugosłowianin strzelił 14 goli w kwalifikacjach do MŚ 1998 (w tym siedem w barażach).

Jego rekord został pobity w tym tygodniu przez Cristiano Ronaldo oraz Roberta Lewandowskiego. Przed ostatnią kolejką obaj mieli po 15 goli - w tym tygodniu Lewandowski zdobył hat-tricka z Armenią (6-1), natomiast Ronaldo trafił raz z Andorą (2-0).

Jednak dzięki bramce zdobytej w meczu z Czarnogórą (4-2) Lewandowski znowu został samodzielnym liderem strzelców i jeszcze mocniej wyśrubował rekord. Ronaldo może go jeszcze wyprzedzić - Portugalia zagra we wtorek ze Szwajcarią. Jeśli wygra, awansuje na mundial w Rosji. W przypadku remisu lub porażki zagra w listopadowych barażach.

Lewandowski jest również najlepszym strzelcem eliminacji biorąc pod uwagę wszystkie strefy - razem z Mohammedem Al-Sahlaiem (Arabia Suadyjska) i Ahmedem Khalilem (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Łącznie Lewandowski w swojej karierze strzelił już 20 goli w eliminacjach mistrzostw świata. Pod tym względem jest trzynasty w historii. Najlepszy jest Carlos Ruiz (Gwatemala, 39 goli), a na podium znadują się jeszcze Ali Daei (Iran, 35 goli) i Cristiano Ronaldo (Portugalia, 30 goli).

Najnowsze informacje

Komentarze (28)
Robert Lewandowski pobił rekord eliminacji mistrzostw świata!
Zaloguj się
 • kaktus-2

  Oceniono 15 razy 13

  na głównej "Lewandowski pobił rekord świata"
  W arcie jest wyjaśnione, że ten rekord świata to on pobił w europie i w zasadzie to nie rekord świata, a Europy, a tak naprawdę nie Europy, tylko eliminacji strefy europejskiej...
  ech.......

 • nietyp

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko się nie zesrajcie tam, w tej gazecie...

 • matitalolo

  Oceniono 4 razy 2

  Piłka nożna jest sportem zespołowym. Nie wszyscy o tym wiedzą , zwłaszcza dziennikarzyny .Wypisujące piramidalne bzdury.
  Pieprzą o statystykach , kompletnie bez sensu.

 • farah

  Oceniono 1 raz 1

  Wstyd wymieniać nawet drużyny, z którymi te lewusy tak się nadęły. A reakcja ogólnego popuszczenia zwieraczy z zachwytu jest dowodem na wymóżdżenie narodowe.

 • strzemiennego

  Oceniono 3 razy 1

  Gazeto, przez te bezczelnie zakłamane tytuły waszych artykułów coraz szybciej tracicie resztki wiarygodności i zaufania czytelników. Otwarcie zwalczacie z PiS, ale gołym okiem widać że o wiele ważniejsze dla was są kliknięcia, przez co skutek tej walki może być, niestety, odwrotny do zamierzeń. Nie spodziewam się po was jakiejś zmiany w tym temacie, ale spójrzcie na forumowe posty - kto was (jeszcze) czyta (czy to aby na pewno ci, którzy wydadzą pieniądze na reklamowane przez was towary?) i jaki procent czytających jest mocno zniesmaczonych/wqrwionych tymi waszymi prymitywnymi clickbaitami.

 • stach_79

  0

  Podziekujcie trole! Za 5-6 lat bedziecie tylko wspominac dobre czasy polskiej pilki.

 • robertw18

  0

  Ten sprawozdawca łg zamiast ogłaszać "rekord świata" i to przed zakończeniem rozgrywek mógłby podać choćby to, gdzie mecz Szwajcarii i Portugalii się odbędzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX