El. do MŚ 2018. Nawałka: Mamy szkielet zespołu, ale to nie koniec budowy

Reprezentacja Polski pokonała Czarnogórę 4:2 i awansowała na przyszłoroczny mundial w Rosji. - Od czasu Euro 2016 wciąż się rozwijamy. Budowa drużyny to ciągły proces - powiedział po niedzielnym meczu Adam Nawałka, selekcjoner kadry.

Polacy w dziesięciu kolejkach el. do MŚ 2018 zdobyli aż 25 punktów i wygrali grupę E. Druga w tabeli Danii ma o pięć "oczek" mniej i zagra w barażach.

- To były długie eliminacje. Walczyliśmy o awans do ostatniej kolejki, ale cel został osiągnięty. Praktycznie każdy mecz był trudny. Nawet teraz, gdy prowadziliśmy 2:0 i mieliśmy wszystko pod kontrolą, to pod koniec spotkania wkradło się trochę nerwów - powiedział Nawałka w rozmowie z telewizją Polsat.

 I dodał: - Od czasu Euro 2016 ciągle się rozwijamy. Budowa drużyny to ciągły proces. Mamy szkielet zespołu, ale niektóre czynniki - jak nieudane transfery, czy problemy zawodników w klubie - sprawiają, że ciągle musimy na bieżąco reagować. Ale ta drużyna ma perspektywy i z optymizmem patrzę w przyszłość - zakończył trener.

Najnowsze informacje