El. MŚ 2018. Egipt wraca na mundial po 28 latach przerwy!

Egipt awansował na mistrzostwa świata 2018! Zadecydował o tym gol z 95. minuty spotkania z Kongiem (2-1).

Egipt mógł zapewnić sobie awans na kolejkę przed końcem w przypadku pokonania Konga, czyli najsłabszej drużyny w grupie E - do tej pory zdobyła zaledwie jeden punkt. Uganda miała 8 pkt, natomiast Ghana 6 pkt.

Gola na 1-0 dla Egiptu strzelił w 63. minucie Mohamed Salah. Piłkarz Liverpoolu jest największą gwiazdą kadry. Egipcjanie byli gotowi do świętowania awansu na mundial, ale w 88. minucie wyrównującego gola strzelił Arnold Bouka Moutou.

Wtedy jednak stał się cud. W 95. minucie Egipt dostał rzut karny, którego na gola zamienił Salah.

W ten sposób kontynentalna potęga wraca na mundial po 28 latach nieobecności. Egipt wygrał trzy mistrzostwa Afryki między 2006 a 2010 rokiem, po czym nie zakwalifikował się na trzy kolejne Puchary Narodów Afryki. Na tegorocznym turnieju zajął drugie miejsce.