El. MŚ 2018. Szał radości i ogromna wściekłość. Gol w 95 minucie przesądził o awansie [WIDEO]

Po szalonym meczu z Hondurasem (1:1) Kostaryka zapewniła sobie awans do mistrzostw świata w Rosji. Najważniejszą bramkę w karierze w 95. minucie zdobył Kendall Waston.

Honduras prowadził po bramce Eddiego Hernandeza w 66. minucie. Ten wynik dawał gościom trzecie miejsce w tabeli strefy CONCACAF, które daje bezpośredni awans na mistrzostwa świata w Rosji.

Z kolei Kostaryka do zapewniania awansu potrzebowała choćby remisu. Po stracie gola rzuciła się do szalonych ataków. Dopięła swego w piątej minucie doliczonego czasu gry. Po kapitalnej indywidualnej akcji Bryana Ruiza bramkę zdobył Kendall Waston. Kostaryka wybuchła z radości, a piłkarze Hondurasu nie mogli uwierzyć, że zaprzepaścili taką szansę.

Wcześniej awans w strefie CONCACAF zapewnił sobie Meksyk. Trzecią będzie najprawdopodobniej USA (potrzebują tylko remisu), które w ostatnim meczu zagrają na wyjeździe z najsłabszym w tabeli Trynidadem i Tobago.

Panama i Honduras powalczą o baraż interkontynentalny. W nim trzeba będzie ograć Syrię lub Australię.