MŚ 2018. Iran trzecim finalistą

Iran został trzecim finalistą mistrzostw świata 2018!

Reprezentacja Iranu pokonała Uzbekistan 2-0 po golach Sardara Azmouna i Mehdiego Taremiego. Trzykrotni mistrzowie Azji po raz pierwszy w historii awansowali na dwa mundiale z rzędu. Wcześniej udział w przyszłorocznym turnieju zapewniły sobie Rosja (gospodarz) oraz Brazylia.

Iran ma 20 pkt - aż o osiem więcej niż trzeci Uzbekistan. Obie drużyny rozegrały po osiem spotkań, pozostałe mają jeszcze trzy mecze przed sobą. Korea Południowa zajmuje drige miejsce (13 pkt), a na dalszych pozycjach znajdują się Syria (8 pkt), Chiny (5 pkt) oraz Katar (4 pkt).

W drugiej grupie prowadzi Japonia (16 pkt), która rozegrała o jeden mecz mniej od Arabii Saudyjskiej i Australii (również po 16 pkt). Na dalszych pozycjach są Zjednoczone Emiraty Arabskie (9 pkt), Irak (4 pkt) oraz Tajlandia (1 pkt). Na mistrzostwa świata pojadą po dwie najlepsze drużyny z obu grup. Ekipy z trzecich miejsc zagrają ze sobą w barażu, który wyłoni azjatyckiego przedstawiciela do międzykontynentalnego barażu z zespołem z Ameryki Środkowej i Północnej.