El. MŚ. Wygrane faworytów. Islandia pokonała Chorwację po golu w ostatniej minucie

W niedzielę odbyły się kolejne spotkania eliminacji do MŚ 2018, które rozegrane zostaną w Rosji.

W niedzielę mecze rozgrywały drużyny z grup D, G oraz I. Chociaż w większości spotkań triumfowali faworycie, to emocji na pewno nie brakowało.

Bohater Magnusson

Jednym z najciekawszych niedzielnych spotkań było starcie Islandii z Chorwacją. Przed meczem gospodarze tracili do rywali trzy punkty, na ewentualne potknięcie nie mogli też pozwolić sobie z uwagi na bliskość Turków i Ukraińców.

Chociaż samo spotkanie nie zachwyciło, to emocje w nim trwały do samego końca. Ostatecznie Islandczycy triumfowali 1:0 po golu, którego w 90. minucie strzelił Hordur Magnusson.

W tej grupie swoje mecze wygrali też Turcy (4:1 z Kosowem) oraz Ukraińcy, którzy na wyjeździe pokonali 2:1 Finalndię.

Sytuacja w grupie I

1. Chorwacja 13 pkt

2. Islandia 13 pkt

3. Turcja 11 pkt

4. Ukraina 11 pkt

5. Finlandia 1 pkt

6. Kosowo 1 pkt

Włosi wciąż za Hiszpanią

Zażarta walka o bezpośredni awans na mundial trwa też w grupie G. Tam o awans biją się Hiszpanie z Włochami. Obie reprezentacje swoje mecze w niedzielę wygrały. Pierwszi nie bez problemów pokonali na wyjeździe Macedonię 2:1. Gole dla Hiszpanów strzelili David Silva oraz Diego Costa. Włosi rozbili zaś Liechtenstein aż 5:0.

W ostatnim meczu tej grupy Albania pokonała na wyjeździe Izrael 3:0.

Sytuacja w grupie G

1. Hiszpania 16 pkt

2. Włochy 16 pkt

3. Albania 9 pkt

4. Izrael 9 pkt

5. Macedonia 3 pkt

6. Liechtenstein 0 pkt

Błysnęli gracze z ekstraklasy

Najbardziej wyrównane pojedynki toczyły się w grupie D. Wszystko zaczęło się w Mołdawii, gdzie chociaż gospodarze prowadzili 2:0 z Gruzją, to ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Bramki dla gości zdobyli grający w polskiej ekstraklasie Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock) i Waleri Kazaiszwili (wypożyczony do Legii Warszawa).

O tej samej porze w Dublinie grali też Irlandczycy z Austriakami. Goście prowadzili 1:0 po golu Martina Hintereggera. Do remisu w 85. minucie doprowadził Jonathan Walters.

Remisem zakończyło się też ostatnie spotkanie tej grupy, w którym Serbowie mierzyli się z Walijczykami. Gościom prowadzenie z rzutu karnego dał Aaron Ramsey, w 74. wyrównał Aleksandar Mitrović. Asystę przy tej bramce zanotował Aleksandar Prijović, który jeszcze jesienią grał w Legii Warszawa.

Sytuacja w grupie D

1. Serbia 12 pkt

2. Irlandia 12 pkt

3. Walia 8 pkt

4. Austria 8 pkt

5. Gruzja 3 pkt

6. Mołdawia 2 pkt

Więcej o: