El. MŚ. Wygrane faworytów. Islandia pokonała Chorwację po golu w ostatniej minucie

W niedzielę odbyły się kolejne spotkania eliminacji do MŚ 2018, które rozegrane zostaną w Rosji.

W niedzielę mecze rozgrywały drużyny z grup D, G oraz I. Chociaż w większości spotkań triumfowali faworycie, to emocji na pewno nie brakowało.

Bohater Magnusson

Jednym z najciekawszych niedzielnych spotkań było starcie Islandii z Chorwacją. Przed meczem gospodarze tracili do rywali trzy punkty, na ewentualne potknięcie nie mogli też pozwolić sobie z uwagi na bliskość Turków i Ukraińców.

Chociaż samo spotkanie nie zachwyciło, to emocje w nim trwały do samego końca. Ostatecznie Islandczycy triumfowali 1:0 po golu, którego w 90. minucie strzelił Hordur Magnusson.

W tej grupie swoje mecze wygrali też Turcy (4:1 z Kosowem) oraz Ukraińcy, którzy na wyjeździe pokonali 2:1 Finalndię.

Włosi wciąż za Hiszpanią

Zażarta walka o bezpośredni awans na mundial trwa też w grupie G. Tam o awans biją się Hiszpanie z Włochami. Obie reprezentacje swoje mecze w niedzielę wygrały. Pierwszi nie bez problemów pokonali na wyjeździe Macedonię 2:1. Gole dla Hiszpanów strzelili David Silva oraz Diego Costa. Włosi rozbili zaś Liechtenstein aż 5:0.

W ostatnim meczu tej grupy Albania pokonała na wyjeździe Izrael 3:0.

Błysnęli gracze z ekstraklasy

Najbardziej wyrównane pojedynki toczyły się w grupie D. Wszystko zaczęło się w Mołdawii, gdzie chociaż gospodarze prowadzili 2:0 z Gruzją, to ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Bramki dla gości zdobyli grający w polskiej ekstraklasie Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock) i Waleri Kazaiszwili (wypożyczony do Legii Warszawa).

O tej samej porze w Dublinie grali też Irlandczycy z Austriakami. Goście prowadzili 1:0 po golu Martina Hintereggera. Do remisu w 85. minucie doprowadził Jonathan Walters.

Remisem zakończyło się też ostatnie spotkanie tej grupy, w którym Serbowie mierzyli się z Walijczykami. Gościom prowadzenie z rzutu karnego dał Aaron Ramsey, w 74. wyrównał Aleksandar Mitrović. Asystę przy tej bramce zanotował Aleksandar Prijović, który jeszcze jesienią grał w Legii Warszawa.