El. MŚ 2018. Niemcy gromią, Anglicy ratują remis w 93. minucie

Niemcy rozgromili San Marino aż 7-0, a Anglicy uratowali remis ze Szkocją w 93. minucie, choć jeszcze do 87. minuty prowadzili!

To była emocjonująca sobota w eliminacjach mistrzostw świata 2018, choć zabrakło wielkich niespodzianek.

Grupa C

Niemcy, mistrzowie świata, pokonali San Marino aż 7-0. Trzy gole strzelił Sandro Wagner, a po jednej bramce dołożyli Julian Draxler, Amin Younes, Shkodran Mustafi oraz Julian Brandt. Reprezentacja Niemiec przygotowuje się również do zbliżającego się Pucharu Konfederacji. W tej grupie Azerbejdżan przegrał 0-1 z Irlandią Północną, a Norwegia zremisowała 1-1 z Czechami. W tej chwili w strefie europejskiej to właśnie Niemcy oraz Polska są na najlepszej drodze na rosyjski mundial.

Grupa F

Niesamowity przebieg miał mecz Szkocji z Anglią. Goście objęli prowadzenie w 70. minucie po golu Alexa Oxlade'a-Chamberlaina w 70. minucie. Prawdziwe szaleństwo rozpoczęło się jednak w końcówce. W 87. minucie gola na 1-1 strzelił Leigh Griffiths, by trafić na 2-1 już trzy minuty później. W samej końcówce na 2-2 trafił Harry Kane. W innych meczach tej grupy Litwa przegrała 1-2 ze Słowacją, a Słowenia pokonała Maltę 2-0.

Anglia prowadzi w tabeli z 14 pkt - dwoma przewagi nad Słowacją i trzema nad Słowenią. Czwarta Szkocja ma zaledwie 8 pkt i raczej nie powinna liczyć się w walce o pierwsze miejsce. Komplet wyników i tabele >>>

W "polskiej" grupie podopieczni Adama Nawałki pokonali Rumunię 3-1, Kazachstan przegrał z Danią 1-3, a Czarnogóra pokonała Armenię 4-1 (więcej o sytuacji w grupie E przeczytasz tutaj).