Mistrzostwa świata 2026. Tak mogłyby wyglądać grupy! Polska z...

Jak mogłyby wyglądać grupy mistrzostw świata 2026? Na to pytanie odpowiedź znalazł Huw Davies, dziennikarz "FourFourTwo".

FIFA zaakceptowała kontrowersyjny pomysł rozszerzenia mundialu do 48 drużyn, co nastąpi już za 9 lat. Zostaną one podzielone na 16 grup po 3 drużyny, a w przypadku remisu zwycięzcę mają wyłaniać rzuty karne. Jak wyglądałyby grupy? Davies sprawdził to na podstawie rankingu FIFA.

Polska znalazłaby się w grupie z Tunezją oraz Uzbekistanem. Jedynymi wielkimi hitami byłyby starcia Argentyny z Włochami oraz Chile z Holandią. W jednej grupie grałyby m.in. Panama ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Curacao z Chinami. Z każdej grupy wyjdą po dwa najlepsze zespoły, które następnie będą rywalizować w fazie pucharowej.

Według niektórych informacji Stary Kontynent ma dostać dodatkowe cztery miejsca, co oznaczałoby, że w turnieju wystąpi 17 europejskich zespołów. Jedno miejsce więcej przypadnie Ameryce Południowej, więc jeśli drużyna z tego kontynentu wygra baraż, to na mundialu zagra sześć reprezentacji. Pozostałych 25 miejsc rozdzielone zostanie między Azję, Afrykę, Amerykę Północną oraz Oceanię.

- To rozwiązanie sprawi, że zainteresowanie turniejem w 48 krajach świata nie wygaśnie w listopadzie, kiedy reprezentacje państw stracą szansę na awans. Przeciwnie, w czerwcu nastąpi kulminacja, cały świat będzie czekał na to święto - powiedział Infantino.

Cristiano Ronaldo zgarnął najważniejszą nagrodę, ale SHOW skradła jego partnerka. PIĘKNIE

Więcej o:
Copyright © Agora SA