El. MŚ 2018. Reprezentacja Anglii przedłuża kontrakt z Nike. Ale jest haczyk

Angielska federacja piłkarska przedłużyła kontrakt z Nike. Firma zapłaci 400 mln funtów za kolejne 12 lat współpracy. Ale jest pewien haczyk - nowa umowa zakłada karę za złe występy.

Amerykańska firma produkuje koszulki dla Anglii od 2013 roku, gdy zastąpiła Umbro. Decyzja o przedłużeniu i zacieśnieniu współpracy mogła dziwić wobec fatalnego występu Anglii na Euro 2016 - odpadła w 1/8 finału po porażce 1-2 z Islandią - oraz skandalu pedofilskiego (więcej o nim tutaj).

Kwota, jaką Nike zapłaci federacji, jest nieco wyższa niż ta zapisana w umowie podpisanej przed trzema laty (będzie obowiązywać do końca MŚ 2018). Oficjalne przedłużenie umowy ma zostać ogłoszone pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego - informuje "Guardian".

Po raz pierwszy w umowie znajdą się kary oraz premie za wyniki. Firma zapłaci mniej federacji, jeśli seniorska reprezentacja Anglii nie zakwalifikuje się na wielki turniej, lub przekaże więcej, jeśli kadra awansuje do dalszych faz, w szczególności od półfinału wzwyż. Nowa umowa po raz pierwszy obowiązywać będzie podczas Euro 2020. Zostanie ono rozegrane w całej Europie, ale półfinały i finał odbędą się na londyńskim Wembley.

Lewandowski komentuje gola oraz ciążę żony. "Zawsze chciałem..."

Anna Lewandowska w ciąży. Carlo Ancelotti komentuje

Lewandowski zaskoczył nawet kolegów z drużyny! "Mnie tam nie było"

Hajto krytykował rzuty wolne Lewandowskiego, a teraz...

Bukmacherzy chcą zarabiać na dziecku Lewandowskich. Czy to legalne?

Lewandowski: Od dawna czekałem na taką sytuację

Zobacz wideo

O nich będzie głośno w zimowym oknie transferowym! Są reprezentanci Polski

Więcej o: