Reprezentacja. Sebastian Boenisch: Chcę wrócić do polskiej kadry

- Chcę wrócić do reprezentacji Polski - powiedział w rozmowie z portalem "Spox" Sebastian Boenisch.

Urodzony w Gliwicach Boenisch zagrał 14 razy w reprezentacji Polski, w tym w trzech meczach na Euro 2012. Jednak po raz ostatni w koszulce z orłem na piersi wystąpił we wrześniu 2013 roku w meczu z San Marino (5-1). Jeszcze do końca poprzedniego sezonu występował w Bayerze Leverkusen, a po wygaśnięciu kontraktu podpisał umowę z drugoligowym TSV 1860 Monachium. Ma nadzieję, że dzięki dobrej dyspozycji Adam Nawałka zwróci na niego uwagę.

- W młodości regularnie spędzałem wakacje w Polsce, gdzie zawsze dobrze się czułem. Ludzie są bardzo przyjaźni, a kraj zwłaszcza zimą wygląda cudownie, są góry i dużo śniegu. Zawsze lubiłem przyjeżdżać na kadrę. Mamy świetny stadion w Warszawie. Mam nadzieję, że jeszcze zagram dla Polski, to mój cel - wyjawił Boenisch.

Wypowiedział się również na temat nieudanego dla Polski Euro 2012. - Pierwszy mecz graliśmy z Grecją na Stadionie Narodowym. Miałem niesamowitą gęsią skórkę. To, co potrafią zrobić polscy kibice... To szaleństwo. Opisanie uczucia towarzyszącego śpiewaniu hymnu przez 60 tys. kibiców jest niemożliwe. Euro nie było dla nas udane, słabo się zaprezentowaliśmy i kibice byli niezadowoleni. Sam też nie zagrałem dobrze. Dopiero co wróciłem po kontuzji. Ale ogólnie miło wspominam ten okres.

Boenischa czeka trudne zadanie. Lewa obrona przez lata była najsłabiej obsadzoną pozycją w reprezentacji, ale obecnie mogą na niej występować Artur Jędrzejczyk oraz Maciej Rybus. Jak do tej pory Boenisch zagrał tylko siedem minut w TSV, z którym podpisał kontrakt na początku października. Nadal wraca do odpowiedniej formy fizycznej.

Zobacz wideo

Najlepiej zarabiający piłkarze świata! [TOP 10]

Więcej o: