El. MŚ 2018. Belgowie rozgromili Estonię, wielkie emocje w meczu Grecji z Bośnią i Hercegowiną

Reprezentacja Belgii rozbiła przed własną publicznością Estonię aż 8:1 w czwartej kolejce eliminacji Mistrzostw Świata. Dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry punkt w starciu z Bośnią i Hercegowiną uratowali u siebie Grecy.

Męczarnie Holandii, popis piłkarzy Pogoni

Niedzielne spotkania rozpoczęły się m.in. od rywalizacji w grupie A. Tam, po zaciętym boju, trzy punkty w Luksemburgu wywalczyli Holendrzy. Drużyna Danny'ego Blinda prowadziła 1:0 po golu Arjena Robbena, jednak do przerwy był remis, bo pod koniec pierwszej połowy bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego strzelił Maxime Chanot. O wyniku rywalizacji po przerwie rozstrzygnął wprowadzony w 46. minucie Memphis Depay. Piłkarz Manchesteru United strzelił dwa gole. Były to jego pierwsze trafienia w reprezentacji od blisko półtora roku.

W drugim spotkaniu tej grupy Bułgaria pokonała u siebie Białoruś 1:0. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Ivelin Popov, a asystę zanotował piłkarz Pogoni Szczecin Spas Delev.

6. Luksemburg 1 pkt

Niewiele emocji towarzyszyło spotkaniom w grupie B. Prowadząca Szwajcaria pokonała u siebie Wyspy Owcze 2:0, a Portugalia, m.in. dzięki dwóm golom Cristiano Ronaldo, zwyciężyła Łotwę 4:1. Gwiazdor Realu Madryt mógł ustrzelić hat-tricka, jednak nie wykorzystał jednego z dwóch rzutów karnych. W ostatnim meczu tej grupy Węgrzy rozbili u siebie Andorę 4:0, a jedną z bramek zdobył inny zawodnik szczecińskiej Pogoni - Adam Gyurcso.

Popis Belgii, dramat Bośni i Hercegowiny

Grad goli ujrzeli kibice w Brukseli. Tam, reprezentacja Belgii, rozbiła Estonię aż 8:1. Trzy gole w tym meczu strzelił Dries Mertens, dla którego był to pierwszy hat-trick w reprezentacyjnych barwach. Bramki zdobyli także Romelu Lukaku (dwie), Thomas Meunier, Eden Hazard i Yannick Carrasco. Honorowe trafienie dla Estonii zaliczył Henri Anier.

Największych emocji w niedzielny wieczór dostarczyło starcie Greków z Bośnią i Hercegowiną. Goście przez ponad godzinę rywalizacji prowadzili 1:0 po bardzo ładnym uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Miralema Pjanicia. Do wyrównania, w piątej minucie doliczonego czasu gry, doprowadził Georgios Tzavellas. Obie drużyny mecz kończyły w dziesiątkę, po tym jak czerwone kartki obejrzeli Edin Dżeko i Kyriakos Papadopoulos. W ostatnim meczu tej grupy Cypr pokonał u siebie Gibraltar 3:1.