MŚ 2018. Rosja obniża budżet mistrzostw o 10 procent

Budżet Rosji przeznaczony na organizację mistrzostw świata w 2018 roku został obniżony o 10 procent - poinformował tamtejszy minister sportu, Witalij Mutko.

Jednakże cięcia w żaden sposób nie dotkną infrastruktury mundialowej. - Wszystkie inwestycje w infrastrukturę pozostaną na tym samym poziomie, nie zmienią się. Oczywiście jest mowa o radykalnych zmianach, ale nie zamierzamy obniżać liczby stadionów - stwierdził Mutko.

- Dostaliśmy możliwość zbudowania dwóch stadionów o pojemności 35 tysięcy i FIFA nie da nam większej taryfy ulgowej. Zazwyczaj większość stadionów buduje się na 45 tysięcy.

Mutko powiedział, że cięcia dotyczą wszelkich bonusów dla komitetu organizacyjnego, przygotowań do ceremonii losowania i innych wydatków tego typu.

Rosyjskie ministerstwo sportu poinformowało w marcu 2014 roku, że organizacja mundialu ma kosztować 620,5 mld rubli (wówczas było to ponad 18 mld dolarów, lecz obecnie to niecałe 9 mld). Z tej kwoty ponad 170 mld rubli jest przeznaczonych na budowę oraz ulepszenie obiektów sportowych.

Mistrzostwa świata zostaną rozegrane na 12 stadionach w 11 miastach (Moskwa ma mieć dwie areny).

Kogo obraża Jose Mourinho? [QUIZ]

Więcej o: