Kapitan Niemiec Philipp Lahm zakończył reprezentacyjną karierę!

Zaledwie 30-letni kapitan mistrzów świata Philipp Lahm ogłosił, że kończy karierę w reprezentacji Niemiec. Zrobił to zaledwie pięć dni po wygranym przez drużynę Joachima Loewa finale mundialu z Argentyną.

Startuje nowy sezon Wygraj Ligę. 20 000 złotych w puli nagród ?

Informację jako pierwszy podał niemiecki dziennik "Bild", powołując się na swoje źródła w otoczeniu reprezentacji. Potwierdził to także doradca piłkarza Roman Grill. Sam Lahm swoją decyzję tłumaczy w następujący sposób:

"Już w poniedziałek powiedziałem o tym Jogiemu Loewowi, że rezygnuję z drużyny narodowej. Ta decyzja dojrzewała we mnie podczas ostatniego sezonu". Piłkarz, który od kilku lat był niekwestionowanym liderem reprezentacji, chce się skupić już tylko na grze w Bayernie Monachium. Niedawno przedłużył kontrakt z drużyną mistrza Niemiec do 2018 roku.

W piątek rano Lahm rozmawiał także telefonicznie z szefem niemieckiej federacji (DFB) Wolfgangiem Niersbachem. - Zadzwonił do mnie dziś rano i osobiście poinformował o tym kroku. W rozmowie bardzo szybko zorientowałem się, że nie ma sensu nakłaniać go do zmiany decyzji. Przez 10 lat był nie tylko wybitnym zawodnikiem, ale i absolutnym wzorem do naśladowania. Podziękowałem mu serdecznie za to, co zrobił dla naszej reprezentacji - przyznał Niersbach, cytowanie na oficjalnej stronie związku.

W kadrze Lahm zadebiutował 18 lutego 2004 roku, w wygranym 2:1 meczu z Chorwacją w Splicie. Od tego czasu rozegrał 113 meczów i strzelił pięć goli. Karierę w drużynie narodowej zakończył w najlepszy z możliwych sposobów, wznosząc w niedzielę Puchar Świata po wygranej 1:0 nad Argentyną.

Zobacz wideo
Czy Twoim zdaniem Lahm może jeszcze zmienić decyzję i wrócić do kadry?
Więcej o: