Finał mundialu 2014. Loew do Goetzego: Pokaż, że jesteś lepszy niż Messi

Trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew zdradził, jak zmobilizował Mario Goetzego tuż przed wejściem na boisko. 22-letni piłkarz Bayernu w wygranym 1:0 finale z Argentyną zdobył gola w 113. minucie dogrywki i stał się największym bohaterem spotkania.

Goetze zmienił w 88. minucie Miroslava Klosego i jak się później okazało, przesądził o zdobyciu tytułu przez Niemcy. W 113. minucie po podaniu z lewej strony boiska przyjął piłkę klatką piersiową i uderzył z woleja nie do obrony. Wypełnił w ten sposób plan trenera Joachima Loewa, który właśnie w tym piłkarzu upatrywał zdobywcy gola. Selekcjoner powiedział mu to przed wejściem na boisko.

- Powiedziałem Goetzemu: "Dobra, pokaż teraz światu, że jesteś lepszy niż Messi, i rozstrzygnij, kto zdobędzie Puchar". Zawsze miałem dobre przeczucia co do niego. Goetze to magiczny chłopiec, może grać na każdej pozycji w ofensywie. Wiedziałem, że stać go na strzelenie zwycięskiego gola i właśnie to zrobił - stwierdził po meczu Loew.

Trener nie był jednak jedyną osobą, która miała takie przeczucia. Bramkę przewidział również Klose: - Kiedy Mario za mnie wchodził, powiedziałem mu: "Ty możesz to zrobić".

Po meczu Goetze nie ukrywał swojej wielkiej radości, że tak to się wszystko potoczyło. Zagrał na mundialu 258 minut, mogła mu doskwierać rola rezerwowego, ale ten zwycięski gol wysadził w powietrze cały niedosyt.

- To niewiarygodne uczucie. Zdobywasz gola i tak naprawdę nie wiesz, co się w ogóle dzieje. To nie był dla mnie łatwy turniej, łatwy rok i dużo zawdzięczam mojej rodzinie i dziewczynie, które zawsze we mnie wierzyły. Sen stał się dla mnie rzeczywistością - powiedział bohater finału.

Najlepsze żarty internautów po finale [MEMY]

Zobacz wideo
Więcej o: