MŚ 2014. Brazylijskie media: Scolari zostanie zwolniony ze stanowiska

Jeszcze w poniedziałek Luiz Felipe Scolari ma zostać oficjalnie zwolniony ze stanowiska trenera reprezentacji Brazylii - taką informację podają główne media w kraju, w którym dzień wcześniej zakończył się mundial.

Wiadomość o poniedziałkowym zwolnieniu podała telewizja Globo TV, a za nią inne redakcje newsowe w Brazylii. Scolari ma zostać błyskawicznie zwolniony po tym, jak Brazylia nie zdołała wygrać mundialu - a tylko takiego wyniku oczekiwał cały kraj, który gościł tegoroczne mistrzostwa świata.

Sam Scolari po sobotnim meczu o trzecie miejsce, który Brazylia przegrała 0:3 , powiedział, że jest gotowy ustąpić ze stanowiska i że to brazylijska federacja zadecyduje, czy będzie mógł on kontynuować swoją pracę trenera kadry.

Według informacji telewizji Globo, w poniedziałek po południu brazylijskiego czasu, tamtejszy związek ma ogłosić oficjalnie, że Scolari nie będzie dłużej pracował z reprezentacją. Delfim Peixoto, który w 2015 roku ma zostać zastępcą prezesa federacji mówił już wcześniej, że najważniejsze osoby w brazylijskim futbolu poinformowały go o planowym zwolnieniu trenera, który z "Canarinhos" zdobył Puchar Świata w 2002.

Zapłakani Brazylijczycy po golach Holandii[ZDJĘCIA]

Więcej o: