Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014, półfinały. Ozil pociesza Brazylijczyków na Twitterze

Brazylijczycy długo jeszcze będą przeżywać półfinałową klęskę z Niemcami. Porażka 7:1 sprawiła, że świat obiegły zdjęcia zrozpaczonych kibiców ?Canarinhos?. Mesut Ozil, pomocnik reprezentacji Niemiec widząc skalę smutku, w którym pogrążona jest cała Brazylia postanowił pocieszyć gospodarzy turnieju na Twitterze.

Niemcy awansowali do finału w niezwykłym stylu. Ograli gospodarzy turnieju, Brazylijczyków 7:1 i po raz pierwszy od dwunastu lat zagrają w finale mundialu.

Brazylijczycy na ten turniej czekali latami, nic więc dziwnego, że rozpacz po tak wysokiej porażce była gigantyczna. Pomocnik reprezentacji, Mesut Ozil postanowił dzień po meczu pocieszyć na Twitterze kibiców "Canarinhos", chwaląc zarówno ludzi i piłkarzy w Brazylii.

"Macie piękny kraj, fantastycznych ludzi i znakomitych piłkarzy - ten mecz nie zniszczył Waszej dumy" - napisał na Twitterze pomocnik reprezentacji Niemiec i Arsenalu.

Niemcy w niedziele zagrają w finale. Gospodarzom, Brazylijczykom pozostaje mecz o trzecie miejsce, który odbędzie się dzień wcześniej.

Więcej o: