MŚ 2014. Brazylia - Niemcy. Maradona: "Brazylia może wzorować się na Argentynie"

Według Diego Maradony Brazylijczycy muszą być gotowi do tego, by "umrzeć na boisku", jeśli chcą zagrać w finale mistrzostw świata. Jako przykład dla nich wskazuje reprezentację Argentyny z 1990 roku. Musiała ona zagrać w finale tych mistrzostw - również przeciwko Niemcom - bez czterech podstawowych zawodników. Półfinał Brazylia - Niemcy dzisiaj o 22.00. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl.

Brazylijczycy zagrają bez kontuzjowanego Neymara oraz zawieszonego za kartki Thiago Silvy. - Claudio Caniggia i Ricardo Giusti byli zawieszeni - wspomina Maradona finał z 1990 roku w swoim tekście na łamach "Times of India". - Wskutek kartek oraz zawieszeń straciliśmy wtedy czterech podstawowych zawodników.

- Pomimo to, walczyliśmy jak tygrysy, gdy meksykański sędzia Edgardo Codesal pokazał Pedro Monzonowi czerwoną kartkę w 65. minucie po symulce Jurgena Klinsmanna. Mecz skończyliśmy w dziewiątkę, gdy do szatni został odesłany Gustavo Dezotti. Niemcy wygrały po karnym, który nie powinien zostać podyktowany. Mimo porażki stawialiśmy opór najdłużej jak tylko potrafiliśmy.

- W takiej sytuacji musisz dać z siebie wszystko. Brazylia zdecydowanie może wziąć z nas przykład i pokazać, że są gotowi do tego, by umrzeć na boisku w Belo Horizonte - twierdzi Maradona.

Argentyńska legenda przypomina również o finale mistrzostw świata z 2002 roku. Brazylia pokonała wtedy Niemcy 2-0, ale europejska reprezentacja grała bez swojego najważniejszego zawodnika, Michaela Ballacka. - Niemcy były wtedy w podobnej sytuacji. Brazylia wygrała przekonująco dzięki bardzo dobrej grze Ronaldo oraz Rivaldo. Mimo to minęło sporo czasu, nim złamali Niemców. Ci byli gotowi umrzeć za zwycięstwo, ale polegli, gdy ich lider Oliver Kahn popełnił błąd. Ale pokazali wtedy niesamowitą wolę walki i Brazylia powinna wyciągnąć z tego wnioski. Na szczęście dla nich [Luiz] Gustavo wraca do gry - twierdzi Maradona. - W obronie oraz pomocy muszą grać bardzo blisko siebie.

Gdyby reprezentacje MŚ 2014 były bohaterkami anime...

Więcej o: