Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Cannavaro krytykuje van Gaala

Fabio Cannavaro krytycznie ocenił zmianę bramkarzy, jakiej przed rzutami karnymi w meczu z Kostaryką (0:0, k. 4:3) dokonał Louis van Gaal. - Wszyscy teraz mówią o van Gaalu jako o legendzie lub jakimś magu, ale to było coś, czego ja bardzo nie lubię - powiedział w rozmowie z Globo Esporte Włoch.

Mistrz świata z 2006 roku Fabio Cannavaro skrytykował Louisa van Gaala. W rozmowie z Globo Esporte Włoch powiedział, że zastąpienie Jaspera Cillessena Timem Krulem nie było właściwym posunięciem, choć bramkarz Newcastle United obronił dwie "jedenastki". Cannavaro uznał, że Louisowi van Gaalowi nie należą się pochwały, jakich w ostatnim czasie doświadczył 62-latek.

- Wszyscy teraz mówią o van Gaalu jako o legendzie lub jakimś magu, ale to było coś, czego ja bardzo nie lubię. Według mnie to brak szacunku dla Cillessena. Kto będzie bronił w następnym meczu? Przecież Cillessen wyjdzie na półfinał mistrzostw świata bez przekonania, że trener ufa mu w 100 procentach. To straszne - powiedział Cannavaro.

Były piłkarz Realu Madryt dodał, że Krul spisał się dobrze, ale być może bramkarz Ajaxu Amsterdam również obroniłby dwa rzuty karne. W środę o godz. 22 Holandia zagra w półfinale mundialu z Argentyną. Relacja Z Czuba i na Sport.pl.

Więcej o: