Mundial 2014. Holandia - Argentyna. Holendrzy muszą opuścić hotel. W ich miejsce goście FIFA

Reprezentacja Holandii przed półfinałem mistrzostw świata z Argentyną musi szukać nowego hotelu. Dotychczasowy ośrodek, ekskluzywny Caesar Park Ipanema w Rio de Janeiro, wynajęła FIFA. Zamieszkają tam goście zaproszeni przez światową federację na finał mundialu. Mecz 1/2 finału w środę o 22. Relacja na żywo na Sport.pl i Z Czuba.

O wybitnych sportowcach i nieznanej stronie piłki nożnej przeczytaj w książkach >>

Holendrzy od poniedziałku przebywają w Sao Paulo, gdzie w środę zostanie rozegrany półfinał mistrzostw świata z Argentyną. Od początku turnieju drużyna Luisa van Gaala mieszkała i trenowała w Rio de Janeiro. Dokładnie w ekskluzywnym Caesar Park Ipanema, jednym z najlepszych hoteli na świecie, zlokalizowanym na popularnej plaży w Rio.

Okazuje się, że rezerwacja Holendrów właśnie się kończy. Po nich obiekt przejmie FIFA. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wynajęła pokoje dla gości zaproszonych na finał mundialu, przede wszystkim dla sponsorów, którzy 13 lipca obejrzą mecz na Maracanie.

W finale mogą zagrać Holendrzy, którzy będą musieli szukać nowego hotelu. W przypadku porażki z Argentyną o trzecie miejsce zagrają w Brasilii.

- To nie leży w interesie futbolu - mówi Bert van Oostveen, szef holenderskiej federacji piłkarskiej, który całą sytuację określa jako "niestosowną".

Z drugiej strony działacze holenderskiego związku odpowiednio wcześniej zostali uprzedzeni przez FIFA, że hotel Caesar Park Ipanema został wynajęty dla ich gości.

- Nie mieliśmy wyjścia. Musieliśmy się zgodzić. To po prostu wstyd, że musimy szukać hotelu. Tym bardziej że zawodnicy przyzwyczaili się do obecnego ośrodka - dodaje van Oostveen.

Zobacz wideo

DWC1201: Mundial 2014 - t-shirt

w okazje.info

Więcej o: