Brazylia - Kolumbia. Kolumbijska gazeta atakuje sędziego: Ty skur**** z Hiszpanii

Kolumbijskie media nie zostawiają suchej nitki na Carlosie Velasco Carballo, który według nich wypaczył wynik spotkania z Brazylią. ?HOY Diario del Magdalena? wytyka Hiszpanowi mnóstwo błędów, umieszczając okładkę z nim na pierwszym planie i niecenzuralnym tytułem.

Velasco został antybohaterem piątkowego meczu. Zdaniem kolumbijskiej "HOY Diario del Magdalena" Hiszpan sędziował pod gospodarzy. Jako argumenty przywołuje kilka sytuacji, w których sędzia powinien podjąć inną decyzję. Przede wszystkim chodzi o nieuznany gol Mario Yepesa z 66. minuty. W tym momencie Brazylia prowadziła 1:0, a po chwili David Luiz strzelił gola na 2:0.

Gazeta nazywa "spektakl" w wykonaniu Velasco brudnym i żenującym. Co więcej, dziennikarze twierdzą, że od początku Hiszpan gwizdał po myśli Brazylijczyków, a wiele stykowych sytuacji interpretował jako przewinienie piłkarzy Kolumbii. Ich zdaniem Rodriguezowi nie należała się żółta kartka za faul na Marcelo, bo było to w ferworze walki. Poza to Brazylijczycy polowali na nogi Rodrigueza, kilkukrotnie groźnie go faulując. Ale Hiszpan długo pozostał nieugięty. W sumie pokazał gospodarzom tylko dwie żółte kartki - w 64. i 78. minucie ukarał nimi kolejno Thiago Silvę i Julio Cesara.

Jeszcze dalej gazeta posunęła się, nazywając arbitra "Skur**** z Hiszpanii". Taki też tytuł ukazał się na pierwszej stronie wydania "HOY Diario del Magdalena".