Mundial 2014. Niemcy faworytami M¦ według Niemców

Ponad połowa Niemców uważa, że drużyna Joachima Loewa zdobędzie w Brazylii tytuł mistrzostw ¶wiata - wynika z sondażu telewizji ARD przed ćwierćfinałowym meczem M¦ Francja - Niemcy. Pocz±tek spotkania o godz. 18. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

To trzeci mundialowy sondaż ARD i stacja odnosi się do wyników poprzedniego, sporz±dzonego w połowie czerwca. Choć 51 procent Niemców uważa, że ich reprezentacja zdobędzie mistrzowski tytuł, to w porównaniu z poprzednim badaniem liczba entuzjastów się zmniejszyła (wtedy 56 proc.). Na drugim miejscu w gronie faworytów wymieniani s± Brazylijczycy (18 proc.), a dalej s± Holendrzy (8 proc.) i Francuzi (4 proc.).

ARD dokładniej zbadała mundialowe nastroje Niemców przed i po meczu z Algieri±. W poniedziałek Niemcy byli faworytami do mistrzostwa dla 55 procent swoich rodaków, a w czwartek już tylko dla 47.

Według Niemców największym pozytywnym zaskoczeniem turnieju jest gra reprezentacji Kostaryki (19 proc.), wysoka forma Holendrów (10 proc.), a także wyniki Algierii (9 proc.) i Ghany (8 proc.). Największym rozczarowaniem okazali się Hiszpanie (36 proc.) przed Włochami (10 proc.) i... Niemcami (6 proc., ex aequo z Angli± i Włochami).

Najgorsze fryzury w historii mundiali [ZDJĘCIA]

Więcej o: