MŚ 2014. Na mundialu w Brazylii oglądaliśmy już pięć dogrywek. Będzie rekord wszech czasów?

Mistrzostwa świata w Brazylii mają szansę przejść do historii jako turniej, w którym do rozstrzygnięcia potrzeba było najwięcej dogrywek. Póki co rekordzistą jest mundial we Włoszech z 1990 roku.

Na trwającym mundialu do tej pory w ośmiu rozegranych meczach fazy pucharowej potrzeba było aż pięciu dogrywek. To oznacza, że tegoroczny turniej zrównał się pod tym względem z drugim w klasyfikacji mundialem z 1938 roku, rozegranym we Francji.

Największą ilością dogrywek może pochwalić się Puchar Świata, który odbył się w 1990 roku we Włoszech - wówczas żeby wyłonić zwycięzcę, potrzeba było aż ośmiokrotnie wydłużać czas trwania spotkań.

Rekord wydaje się być zagrożony, ponieważ do końca turnieju pozostało jeszcze aż osiem spotkań (cztery ćwierćfinały, dwa półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał). W dodatku w stawce rywalizujących drużyn poziom jest bardzo wyrównany i trudno jednoznacznie wskazać faworyta w każdym kolejnym meczu. Pary ćwierćfinałowe: Brazylia - Kolumbia, Francja - Niemcy, Holandia - Kostaryka, Argentyna - Belgia

Podyskutuj z autorem tekstu na Twitterze @basz24

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.