Premier League. Angielskie media: Barcelona daje astronomiczną kwotę za Suareza!

Jak poinformował angielski dziennik The Guardian, rozmowy klubów w sprawie piłkarza Liverpoolu przebiegają bardzo ?produktywnie?. W środę doszło do spotkania przedstawicieli obu zespołów, podczas której Barcelona miała zaproponować The Reds 88 milionów euro, ale Anglicy żądają jeszcze więcej.

Rozmowy dotyczące transakcji odbyły się w Londynie, gdzie dyrektor Barcelony ds. piłki nożnej Raul Sanllehi spotkał się z prezesem Liverpoolu Ianem Ayrem. Przedstawiciel Dumy Katalonii - zamiast starać się drastycznie obniżyć ofertę z powodu czteromiesięcznego zawieszenia piłkarza za ugryzienie włoskiego obrońcy Giorgio Chielliniego - zaoferował The Reds 88 milionów euro. W razie dojścia do porozumienia Suarez stałby się najdroższym piłkarzem w historii Barcelony, wyprzedzając w tej klasyfikacji Neymara kupionego za około 86 milionów euro.

Oferta ostatecznie nie zadowoliła włodarzy angielskiego klubu, który oczekuje 13 milionów euro więcej. Negocjacje są jednak na zaawansowanym poziomie i obie strony są przekonane, że mogą doprowadzić do finalizacji transakcji. Barcelona wciąż nie wyklucza obniżenia propozycji i włączenia do niej Alexisa Sancheza, którego Brendan Rogers chętnie widziałby w swojej kadrze. Chilijczyk z kolei po dobrych występach na mistrzostwach świata może przebierać w ofertach i nie do końca popiera poczynania swojego pracodawcy, a biorąc pod uwagę, że do walki o jego usługi włączył się Arsene Wenger i jego Arsenal, sprawa wciąż jest otwarta.

Druga runda negocjacji nie jest jeszcze zaplanowana, ale ma do niej dojść w ciągu najbliższych kilku dni. - Rozmowy były produktywne. Oczekiwania z obu stron były bardzo rozsądne i nastąpią w tej sprawie dalsze dyskusje. Na ten moment jeszcze nic nie jest sfinalizowane - poinformowała osoba z otoczenia Liverpoolu.

Anglicy będą czekać na odpowiedź Alexisa Sancheza, który na ten moment jest ważną kartą przetargową transakcji.

Dzięki transferowi do Barcelony Suarez może stać się nie tylko najdroższym piłkarzem w historii Barcy, ale także znalazłby się w trójce najdroższych piłkarzy w historii futbolu. Przypomnijmy, że na czele tej klasyfikacji wciąż widnieje nazwisko Cristiano Ronaldo (94 miliony euro). Drugie miejsce zajmuje Gareth Bale (91 milionów euro). Oba rekordowe transfery zostały przeprowadzone przez Real Madryt.

Co ciekawe takie posunięcia ze strony Królewskich często były krytykowane przez włodarzy Barcelony, która ofertą za Suareza bardzo zbliżyła się do tych sum.

Podyskutuj z autorem tekstu na Twitterze @basz24

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA