Justyna Kowalczyk w "Studio Plaża": Oglądam, dopinguję i emocjonuję się jak wszyscy. Fajny mundial

Justyna Kowalczyk była gościem mundialowego programu TVP "Studio Plaża". Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich przyznała, że ogląda spotkania mistrzostw świata w Brazylii. - Wielu meczów nie opuściłam. Może cztery lub pięć. Oglądam, dopinguję i emocjonuję się jak wszyscy. Fajny mundial - powiedziała.

Kowalczyk była gościem "Studio Plaża", mundialowego programu TVP, przed meczem 1/8 finału Niemcy - Algieria. To było pierwsze publiczne wystąpienie dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej od głośnego wywiadu z dziennikarzem Sport.pl Pawłem Wilkowiczem , w którym przyznała się do depresji.

- Wróciłam z obozu treningowego w Dachsteinie. Nie byłam na urlopie, nie wygrzewałam się na ciepłej plaży, choć strasznie bym chciała. Czy kiedykolwiek byłam Brazylii? Nie - mówiła Kowalczyk.

Czy masz okazję podglądać mundial? - zapytał prowadzący. - Wielu meczów nie opuściłam. Może cztery lub pięć. Oglądam, dopinguję i emocjonuję się jak wszyscy. Fajny mundial - odpowiedziała Kowalczyk.

Jak skomentowała niespodzianki, m.in. porażki obrońców tytułu Hiszpanów i awans do ćwierćfinału Kostaryki? - Zawsze smutne są nieoczekiwane porażki faworytów - powiedziała mistrzyni olimpijska.

Kowalczyk odniosła się także do warunków pogodowych, które panują w Brazylii. - U nas na zawodach jest ok. minus 20 stopni. Dodatkowo wilgotność powietrza potęguje zimno, ale wolę takie warunki niż te, w których muszą biegać piłkarze. To musi być bardzo ciężkie, żeby w takim tempie biegać po 90 minut.

O meczu Niemcy - Algieria mówiła tak: - Będę trzymała kciuki za Niemców. Kto wygra? Lepszy zespół.

Więcej o: