Kolumbia - Urugwaj. James Rodriguez powtórzył wyczyn Rivaldo i Ronaldo

Strzelec dwóch goli dla Kolumbii w meczu 1/8 finału mundialu James Rodriguez jest pierwszym od 2002 roku piłkarzem, który w pierwszych czterech meczach mistrzostw świata zdobył bramki w każdym spotkaniu. Tym samym pomocnik AS Monaco wyrównał osiągnięcie z turnieju w Korei Południowej i Japonii Brazylijczyków Ronaldo i Rivaldo.

Pierwszy gol Rodrigueza w meczu z Urugwajem był przepiękny. Kolumbijczyk strzelił pięknie z woleja z 20 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. W drugiej połowie rozgrywający AS Monaco przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny strzelając z 5 metrów do siatki bramki rywali.

Skrzydłowy "Los Cafeteros" jest pierwszym od 2002 roku piłkarzem, który w pierwszych czterech meczach mistrzostw świata zanotował gole na swoim koncie. Tym samym pomocnik AS Monaco wyrównał osiągnięcie z turnieju w Korei Południowej i Japonii słynnych Brazylijczyków - Ronaldo i Rivaldo. Co ciekawe, 22-latek dołożył do tego cztery asysty, co czyni go jednym z najbardziej wartościowych zawodników brazylijskiego mundialu.

Dwoma golami z meczu przeciwko Urugwajowi Rodriguez został najlepszym w tej chwili strzelcem MŚ w Brazylii. Ma pięć bramek na koncie. Za nimi są: Thomas Mueller, Neymar i Leo Messi - po cztery gole.

Trwa relacja Zczuba i na żywo z meczu Kolumbia - Urugwaj.

Kto zagra w półfinale?
Więcej o: