Brazylia - Chile. Thiago Silva: "Neymar jest wielki, ale Chile to trudny przeciwnik".

- Neymar jest wspaniałym zawodnikiem i wiemy, że w każdej chwili możemy na niego liczyć. Z Chile czeka nas jednak ciężka przeprawa i wszyscy musimy udźwignąć ciężar odpowiedzialności - powiedział w rozmowie z "Times of India" Thiago Silva. Obrońca reprezentacji Brazylii podkreślił konieczność sprostania oczekiwaniom kibiców "Canarinhos". Mecz Brazylia - Chile w sobotę o godz. 18. Relacja Zczuba i na Sport.pl.

Stoper Brazylii uważa, że 22-letni Neymar doskonale znosi trudy turnieju. - On jest naszym liderem. Możemy na niego liczyć, ale z Chile wszyscy musimy pokazać odpowiednią jakość - powiedział Thiago Silva.

Obrońca "Canarinhos" podkreślił, że "Neymar jest artystą". - On ma ekscytujący talent. Jest młody, a już jest znakomitym piłkarzem. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni - dodał 29 - latek.

Silva komplementował sobotniego przeciwnika Brazylii. - Chile przegrało w grupie tylko z Holandią. W pierwszej fazie turnieju zagrali świetnie, co zresztą sugerowały już udane w ich wykonaniu eliminacje. Kibice oczekują od nas szóstego mistrzostwa świata. Nie ma w tym nic złego, ale w piłce nożnej nie zawsze dzieje się to, co chcesz. Jesteśmy profesjonalistami i musimy poradzić sobie z presją - zakończył Silva. Mecz Brazylia - Chile rozpoczyna spotkania 1/8 finału tegorocznych mistrzostw świata.

Więcej o: