Holandia - Meksyk. Sneijder: "Dlaczego mielibyśmy nie wygrać tych mistrzostw?"

- Mamy świetny zespół i odpowiedniego ducha. Dlaczego mielibyśmy nie wygrać tych mistrzostw? - pytał w sobotę Wesley Sneijder. Doświadczony pomocnik reprezentacji Holandii uważa, że jego drużyna może sięgnąć po Puchar Świata. Mecz Holandia - Meksyk w niedzielę o godz. 18. Relacja Zczuba i na Sport.pl.

Ofensywny pomocnik "Oranje" uważa, że drużyna Louisa van Gaala może wygrać brazylijski turniej. W ocenie piłkarza Galatasaray Stambuł kluczowy może okazać się dobry duch, jaki panuje w szatni reprezentacji Holandii.

- Kiedy rozpoczynasz turniej, zawsze chcesz zajść jak najdalej i wygrać. Cztery lata temu nie było nam łatwo, ale dotarliśmy aż do finału. Przegraliśmy, co było bardzo bolesne. Dlaczego mielibyśmy nie wygrać w Brazylii? Mamy świetny zespół i doskonałą atmosferę w szatni i na zewnątrz - przekonywał w rozmowie z portalem FIFA.com Sneijder.

- Kiedy wygrywasz, atmosfera zawsze jest fantastyczna. Byliśmy w trudnej grupie, a mimo to wypadliśmy doskonale. Wiele osób mówi o postępie, jaki wykonaliśmy. Ale spójrzcie na naszego trenera i jego pomysły taktyczne - cieszył się pomocnik Galatasaray.

Były piłkarz Interu Mediolan dodał, że najsilniejszą bronią "Oranje" są kontrataki. Mecz 1/8 finału mundialu Holandia - Meksyk zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 18.

Więcej o: