Mundial 2014. Algieria - Rosja 1:1. Algierczycy w 1/8 finału! Zagrają z Niemcami

Reprezentacja Algierii zremisowała 1:1 z Rosją i awansowała z drugiego miejsca do 1/8 finału mistrzostw świata. Rosjanie do 60. minuty prowadzili 1:0, ale wtedy bramkę na wagę awansu zdobył dla Algierii Islam Slimani. O ćwierćfinał piłkarze z Afryki zagrają z Niemcami. Relacja na żywo z meczu w poniedziałek od godz. 22 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

Rosja, by awansować do 1/8 finału, potrzebowała wygranej nad Algierią i straty punktów Korei Południowej, która grała z Belgią. Mimo że piłkarze Fabia Capello mecz zaczęli w dość leniwym tempie, to już w 6. minucie cieszyli się z prowadzenia. Dmitrij Kombarow świetnie wrzucił z lewego skrzydła, a obrońcy nie upilnowali Aleksandra Kokorina, który bez problemu doszedł do tego dośrodkowania i wpakował piłkę do bramki. Po stracie bramki Algierczycy przeszli do ataku, ale Rosjanie też nie skupiali się tylko na obronie. Po stronie Algierczyków najgroźniejsi byli Yacine Brahimi i Sofiane Feghouli, a u Rosjan najgroźniejsze akcje tworzyli Kombarow, Oleg Szatow i Aleksander Kierżakow.

Rosjanie bardzo dobrze rozpoczęli też drugą połowę spotkania, ale Aleksandr Samiedow nie wykorzystał sytuacji "sam na sam" z bramkarzem. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 60. minucie meczu. Brahimi dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafia na głowę Slimaniego, który uprzedził próbującego sięgnąć piłki Igora Akinfiejewa. Bramkarz Rosji fatalnie się minął z piłką i Algierczyk trafił właściwie do pustej bramki.

Ta bramka dała Algierczykom awans do 1/8 finału, a Rosjan odesłała do domu. W drugim meczu w grupie Belgia pokonała 1:0 Koreę i z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce. Algierczycy - drugi zespół z Afryki w dalszej fazie po Nigerii - zagrają o ćwierćfinał z Niemcami, a rywalem Belgów będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Już raz Algierczycy grali z Niemcami na mistrzostwach świata. W 1982 roku niespodziewanie wygrali 2:1 w pierwszym meczu fazy grupowej. Czy w poniedziałek sprawią kolejną sensację?

źródło: Okazje.info