Argentyna - Szwajcaria. Aguero nie zagra. Czy to koniec mundialu dla 26-latka?

Sergio Aguero nie zagra we wtorkowym meczu 1/8 finału mistrzostw świata przeciwko Szwajcarii. Kontuzja mięśnia lewego uda, jakiej nabawił się w środowym spotkaniu z Nigerią (3:2), okazała się na tyle poważna, że 26-latek może już nie wystąpić na brazylijskim turnieju. Mecz Argentyna - Szwajcaria we wtorek o godz. 18. Relacja Zczuba i na Sport.pl

Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy środowego spotkania fazy grupowej Nigeria - Argentyna (2:3) Sergio Aguero nabawił się kontuzji uda. Początkowo wydawało się, że to nic poważnego. Całą sprawę bagatelizował na pomeczowej konferencji prasowej Alejandro Sabella. Tymczasem najnowsze doniesienia mówią o absencji 26-latka w meczu 1/8 finału ze Szwajcarią. Nieoficjalnie mówi się, że Aguero nie zagra już na mundialu.

W czwartek wykonano dodatkowe badania medyczne. Prawdopodobnie jest to naderwanie, a nie naciągnięcie mięśnia uda, co oznacza okres rekonwalescencji wynoszący ok. 20 dni. W spotkaniu ze Szwajcarią "Kuna" zastąpi Ezequiel Lavezzi.

Warto wspomnieć, że ze względu na powracające urazy mięśniowe w minionym sezonie Aguero rozegrał w barwach Manchesteru City tylko 23 spotkania ligowe.

Więcej o: