MŚ 2014. Ronaldo zagra z Ghaną. "Jest dużo lepiej"

Lekarz reprezentacji Portugalii Henrique Jones powiedział w rozmowie z dziennikiem AS, że stan kolana Ronaldo się poprawił i nie ma przeciwwskazań, by piłkarz Realu Madryt zagrał w ostatnim meczu grupowym przeciwko Ghanie.

Portugalczyk przez ostatnie trzy miesiące cierpiał na chroniczne zapalenie ścięgna w lewym kolanie. Mimo bólu wystąpił we wszystkich kluczowych meczach kończącego się sezonu, w tym 120 minut w finale Ligi Mistrzów. Jego niepełną dyspozycję wyraźnie widać było w pierwszych spotkaniach na mundialu (0:4 z Niemcami i 2:2 z USA).

- Z Ronaldo jest dużo lepiej niż na początku mistrzostw. Być może nie jest obecnie w stuprocentowej dyspozycji, ale z medycznego punktu widzenia jest gotowy do gry - powiedział Jones. Lekarz zaznaczył, że kapitan Portugalczyków może jedynie odczuwać lekki dyskomfort.

Mecz z Ghaną (czwartek o 18) będzie prawdopodobnie pożegnalnym występem Ronaldo i jego kolegów na brazylijskich mistrzostwach. By liczyć na awans, Portugalczycy musieliby bardzo wysoko pokonać rywali i liczyć na to, że w drugim spotkaniu nie padnie remis.

źródło: Okazje.info

Więcej o: