Portugalia - Ghana. Piłkarze Ghany zmotywowani przed decydującym meczem. Właśnie otrzymali 3 mln dolarów

W środę portal The Rakyat Post poinformował, że piłkarze reprezentacji Ghany otrzymali przed decydującym meczem z Portugalią premię motywacyjną w wysokości 3 mln dolarów. W sprawę zamieszany jest prezydent Ghany John Dramani Mahama, z którymi bezpośrednio skontaktowali się działacze federacji. Mecz Portugalia - Ghana w czwartek o godz. 18. Relacja Z Czuba i na Sport.pl.

W czwartek o godz. 18 Ghana zagra z Portugalią ostatni mecz fazy grupowej. "Czarne Gwiazdy" muszą wygrać, aby myśleć o awansie do dalszych gier mundialu. Portal The Rakyat Post poinformował, że o dodatkową motywację dla podopiecznych Kwesiego Appiaha postarał się sam prezydent Ghany John Dramani Mahama. Co ciekawe, minister sportu Joseph Yammin podkreślił, że to piłkarze skontaktowali się z władzami kraju, prosząc o dodatkową gratyfikację finansową.

- Rząd musiał szybko przygotować pieniądze, a także przetransportować je samolotem do Brazylii - przyznał otwarcie Yammin. Według informacji portalu The Rakyat Post prezydent Mahama rozmawiał telefonicznie z piłkarzami, chcąc zapewnić ich, że otrzymają gotówkę na czas. Co ciekawe, piłkarska federacja Ghany oficjalnie potwierdziła informacje The Rakyat Post.

"Czarne Gwiazdy" przegrały ze Stanami Zjednoczonymi 1:2, a także zremisowały z Niemcami 2:2. Aby myśleć o awansie do 1/8 finału mundialu, podopieczni Kwesiego Appiaha muszą pokonać Portugalię i liczyć na niepowodzenie Stanów Zjednoczonych w meczu z Niemcami.

Więcej o: