Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Mondragón najstarszym piłkarzem w historii MŚ

Bramkarz Faryd Mondragón po Mistrzostwach Świata w Brazylii żegna się z kadrą narodową, ale przedtem ustanowił jeszcze rekord. W 86. minucie wszedł na boisko w meczu z Japonią i został najstarszym piłkarzem, który zagrał na mundialu.

21 czerwca zawodnik Deportivo Cali skończył 43 lata. Wprawdzie obecnie jest numerem dwa w bramce reprezentacji, ale przed turniejem liczył na to, że szkoleniowiec Jose Pekerman sprawi mu prezent i przynajmniej na chwilę wpuści go na murawę w Brazylii.- To byłaby dla mnie wspaniała okazja, by pożegnać się z reprezentacją i wielkim futbolem - powiedział Mondragon.

Jego marzenie ziściło się w meczu z Japonią. W 86. minucie, przy 3:1 dla Kolumbii, trener Jose Pekerman zdecydował się na zmianę w bramce. David Mospina zszedł tylko po to, by Mondragon mógł zagrać na mundialu i zostać najstarszym zawodnikiem w historii piłkarskich MŚ.

Do tej pory najstarszym piłkarzem, który wystąpił na mundialu, był Kameruńczyk Roger Milla - w 1994 roku zagrał, mając 42 lata.

Kolumbia wygrała grupę C (trzy zwycięstwa) i w 1/8 finału zagra z Urugwajem. Z drugiego miejsca awansowali piłkarze Grecji, którzy pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1. Ich rywalem będzie Kostaryka.