MŚ w piłce nożnej 2014. Ronaldo: Nigdy nie myślałem, że wygramy mundial

- Być może jesteśmy przeciętną drużyną. Skłamałbym, mówiąc, że jesteśmy jednymi z najlepszych. To nie hipokryzja, nigdy nie myślałem, że możemy wygrać mistrzostwo świata - mówi Cristiano Ronaldo po remisie 2:2 z USA.

Po dwóch meczach fazy grupowej Portugalczycy mają na koncie tylko jeden punkt. Matematyczne szanse na awans wciąż istnieją, ale nie wszystko zależy już od podopiecznych Paulo Bento - jeśli Niemcy nie pokonają USA, Portugalia pożegna się z turniejem, nawet w przypadku wysokiego zwycięstwa z Ghaną.

- Mamy duże problemy ze składem, nie ma Pepe [pauzował za czerwoną kartkę - red.] i Coentrao. To nas bardzo ogranicza. Nie gramy na najwyższym poziomie, to nie pozwala nam walczyć z najlepszymi zespołami - mówi Ronaldo. - Nie ma cudów. Wiedzieliśmy, że mamy ciężką grupę, prawdopodobnie z lepszymi od nas zespołami. Nigdy nie myślałem, że możemy wygrać mistrzostwo świata, musimy się z tym pogodzić i wiedzieć, na jakim poziomie jesteśmy. To nie hipokryzja, nigdy nie myślałem o wygraniu mundialu.

Zdobywca Złotej Piłki w Brazylii nie jest w pełni formy. Wciąż ma problemy z kolanem i z USA zagrał na własną odpowiedzialność. - Nie chce się usprawiedliwiać, mówiąc o moich problemach. Co się stało, to się nie odstanie. Jestem tutaj, żeby walczyć. Próbuję dać z siebie najwięcej, ile mogę. Każdego dnia w gazetach pojawiają się nowe doniesienia o moim kolanie. A ja jestem tu, żeby duszą i ciałem pomóc mojej reprezentacji - tłumaczy Portugalczyk.

Ronaldo został także zapytany o warunki, jakie panują w Brazylii. W meczu z Niemcami Portugalczycy na tle rywali wyglądali na zmęczonych. - Nie jestem odpowiednią osobą, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Nie mam moralnych podstaw, ponieważ nie gram tak, jak się spodziewałem. Mieliśmy bardzo długi sezon, ale tak samo może powiedzieć piłkarz każdego innego zespołu. Graliśmy w Lidze Mistrzów, lidze krajowej i pucharze, ale to też może powiedzieć każdy. Nie sądzę, że przegraliśmy przez brak zaangażowania. Każdy chce wygrać, a my nie jesteśmy faworytami i nigdy nimi nie byliśmy - kończy Ronaldo.

Decydujące rozstrzygnięcia w grupie F poznamy już w czwartek. Mecze Portugalia - Ghana i USA - Niemcy rozpoczną się o 18 polskiego czasu. Relacje Z Czuba i na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Zobacz wideo

Cristiano "Harry Potter" Ronaldo i jego fryzury

źródło: Okazje.info

Więcej o: