Holandia - Chile. Cruyff krytykuje Holandię

- Wyniki Holandii są dobre, ale gra pozostawia wiele do życzenia - napisał w poniedziałkowym felietonie dla "De Telegraaf" Johan Cruyff. Legenda holenderskiego futbolu uważa, że "Oranje" powinni pójść drogą Niemiec. Mecz Holandia - Chile w poniedziałek o 18. Relacja Zczuba i na Sport.pl.

Johan Cruyff skrytykował grę reprezentacji Holandii na brazylijskim mundialu. Podopieczni Louisa van Gaala pokonali Hiszpanię 5:1 oraz Australię 3:2 i pewnie awansowali do 1/8 finału. Cruyff uważa, że to jedyny pozytyw występu "Oranje" na mistrzostwach świata.

- Kiedy analizujemy występy Holandii, widzimy dwie rzeczy - dobre wyniki i słabą grę. Zwycięstwa i awans to sukces, ale może martwić gra naszej reprezentacji - napisał na łamach "De Telegraaf" Cruyff.

67-latek uważa, że Holandia powinna brać przykład z reprezentacji Niemiec. - Podobał mi się sposób, w jaki Niemcy zachowywali swój styl gry, nawet w trudnych momentach meczu z Ghaną. Holandia powinna czerpać z tego przykład. Wyniki są dobre, ale musimy zacząć grać w piłkę. Z tego powodu nie mogę już doczekać się meczu z Chile - podsumował Holender.

Cruyff to były znakomity piłkarz. 48 razy grał w reprezentacji "Oranje". Na poziomie klubowym reprezentował m.in. Ajax Amsterdam i Barcelonę. Jako trener w stolicy Katalonii stworzył legendarny "Dream Team", który w 1992 roku wygrał Puchar Europy. Do dziś jest uważany za prekursora dzisiejszej gry "Blaugrany".

Więcej o: