USA - Portugalia. Friedel wie, jak bronić rzuty wolne Ronaldo

Brad Friedel wie, jak bronić słynne strzały z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo. Na portalu Goal.com 82-krotny reprezentant USA udzielił kilku rad Timowi Howardowi. Mecz USA - Portugalia w nocy z niedzieli na poniedziałek. Relacja Zczuba i na Sport.pl.

W specjalnym wpisie na portalu Goal.com Brad Friedel stwierdził, że wie, jak należy bronić rzuty wolne egzekwowane przez Cristiano Ronaldo. Przed meczem USA - Portugalia bramkarz Tottenhamu Londyn udzielił Timowi Howardowi kilku cennych rad.

- Ronaldo uderza piłkę przy wentylu, a potem przenosi nogę na środek. Kostkę ma usztywnioną, ale stopa pozostaje otwarta. W uderzenie Portugalczyk wkłada dużo siły i nadaje piłce niesamowitej rotacji - napisał Friedel.

- Pierwszy ruch przy interwencji jest niezwykle ważny. Trzeba umieć przewidzieć, gdzie poleci piłka. Jeśli bramkarz będzie reagował dopiero w momencie, gdy zobaczy futbolówkę, to na pewno wpuści gola. Tim musi dokładnie obserwować, z której strony piłka ominie mur. Futbolówka zmienia tor lotu, więc trzeba maksymalnie długo utrzymać się na nogach, a potem wybrać odpowiedni bok - dodał 43-latek.

Friedel stwierdził, że jest kilku piłkarzy, którzy podobnie wykonują rzuty wolne. Amerykanin wymienił Garetha Bale'a, Didiera Drogbę, Franka Lamparda, Lukę Modrica i Davida Luiza.

Więcej o: