Australia - Hiszpania. Hiszpańscy kibice chcą rewolucji po mundialu

Wyniki internetowej ankiety "Marki" jednoznacznie wskazują na nie najlepsze nastroje wokół hiszpańskiej reprezentacji. Aż 66 procent ankietowanych opowiedziało się za dymisją Vicente del Bosque. Fani "La Roja" chcą również odejścia z kadry m.in. Casillasa, Xabiego Alonso, Costy czy Torresa.

W internetowej ankiecie madryckiego dziennika "Marca" udział wzięło niemal 226 tys. kibiców reprezentacji Hiszpanii. Jej wyniki wskazują na chęć dokonania przez sympatyków "La Roja" drastycznych zmian. Aż 66 procent ankietowanych uznało, że Vicente del Bosque powinien pożegnać się z zajmowanym stanowiskiem. W ostatnich dniach przedstawiciele federacji jasno opowiedzieli się za kontynuacją pracy z hiszpańską kadrą przez "Sfinksa", ale sam szkoleniowiec nie wykluczył odejścia.

Internauci uznali również, że po mundialu reprezentację Hiszpanii powinni opuścić Iker Casillas, Pepe Reina, Juanfran, Raul Albiol, Xabi Alonso, Xavi Hernandez, Diego Costa, David Villa i Fernando Torres. Co ciekawe, najbardziej krytykowanym przez uczestników ankiety piłkarzem był bramkarz Realu Madryt. Aż 70 procent kibiców uznało, że czas Casillasa w kadrze dobiegł końca. Z kolei Xabi Alonso, Xavi i Villa zdecydowali się już na rezygnację z występów w koszulce "La Roja".

Ankietowani wskazali również piłkarzy, którzy powinni wejść w skład nowej reprezentacji Hiszpanii. Wśród nich znaleźli się David de Gea, Koke, Isco, Daniel Carvajal, Jese, Gerard Deulofeu oraz Iker Muniain.

Wyniki sondy wskazują również na przygotowanie fizyczne jako główną przyczynę porażki reprezentacji Hiszpanii w Brazylii. Aż 84 procent pytanych uznało, że del Bosque pomylił się przy wyborze powołanych na turniej piłkarzy. Jednocześnie kibice "La Roja" zaznaczyli, że system gry drużyny nie powinien się zmienić.

Zobacz wideo
Więcej o: