Mundial 2014. Argentyna - Iran 1:0. Argentyńska prasa: Niezasłużone zwycięstwo!

Reprezentacja Argentyny wygrała 1:0 z Iranem po golu Lionela Messiego w 91. minucie i awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata. Argentyńska prasa zauważa jednak, że albicelestes zagrali bardzo słaby mecz. "Niezasłużone zwycięstwo", "Módlcie się do Messiego", "Messi odpalił Argentynie słońce" - to niektóre z nagłówków w miejscowej prasie.

Czytaj relację z meczu Argentyna - Iran

Ole: "Módlcie się do Messiego!"

Argentyna nie mogła być słabsza przeciwko Iranowi, który bronił się, ale też zrobił z bohatera meczu Sergia Romero, autora trzech interwencji. To był bardzo kiepski bezbramkowy mecz, dopóki Leo w końcu się nie pojawił i dał Argentynie 1/8 finału. Ale jeden gol nie przysłoni nędzy.

Diario Popular: "Messi odpalił Argentynie słońce"

To był słaby mecz. Zespół grał źle. Gol najlepszego piłkarza na świecie dał skromne zwycięstwo i awans do 1/8 finału.

Clarin: W doliczonym czasie gry Argentyna wchodzi do 1/8 finału

"Pchła" dała nam niezasłużone zwycięstwo nad Iranem. Reprezentacja Argentyny wygrała, ale znowu trzeba postawić duży znak zapytania, czy ma szansę coś zdziałać na tym turnieju.

La Nacion: Późny gol Messiego uratował zespół

Gol w ostatniej chwili dał zwycięstwo, ale zespół grał słabo i nie stworzył przez 90 minut większego zagrożenia gorszemu przeciwnikowi, który miał swoje szanse. Największą postacią meczu był Sergio Romero, który obronił co najmniej cztery doskonałe strzały rywali. Trzeba się obudzić!