Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014. Siedmiu piłkarzy Kostaryki na kontroli antydopingowej

Sukces Kostaryki zaskoczył wszystkich: kibiców, dziennikarzy, ekspertów, a nawet działaczy FIFA. Ci ostatni chyba wciąż nie dowierzają ostatnim sukcesom Kostarykan i postanowili przywołać aż siedmiu piłkarzy tej reprezentacji na kontrolę antydopingową. Włochów wezwano ledwie dwóch.

Wygrane z Urugwajem i Włochami zapewniły Kostaryce sensacyjny awans z grupy śmierci. Przed nimi jeszcze ostatni grupowy mecz, z Anglikami, ale bez względu na jego wynik znajdą się oni w 1/8 finału i jest wysoce prawdopodobne, że grupę śmierci... wygrają.

FIFA, chcąc przebadać, czy aby na pewno piłkarze Kostaryki doszli do tak dobrych wyników zgodnie z przepisami, postanowiła wezwać na kontrolę antydopingową siedmiu piłkarzy tego zespołu. Na kontroli stawili się: Bryan Ruiz, Michael Barrantes, Keylor Navas, Celso Borges, Christian Bolanos, Marcos Urena i Diego Calvo.

Nie dość, że Włochów na kontroli miało pojawić się tylko dwóch, to przepisy antydopingowe mówią o tym, że na kontrolę jednorazowo można wezwać tylko czterech piłkarzy z danego zespołu.

Badacze przekonują, że żadna z próbek przekazana dotychczas w czasie mundialu nie dała wyniku świadczącego o zażywaniu przez piłkarza dopingu.

Anglia odpada, internauci żartują [MEMY]

Więcej o: