Włochy - Kostaryka. Włoska prasa: Co za głupota!

Media we Włoszech ostro krytykują występ swojej reprezentacji przeciwko Kostaryce. ?Znokautowani. Katastrofa. Co za głupota!? - piszą włoskie dzienniki. I podkreślają, że porażka była jak najbardziej zasłużona

"Il Giornale": Azzurri, co za rozczarowanie. Kostaryka wygrała 1-0

"Włosi byli nie do poznania i zostali znokautowani. Nasza drużyna rozczarowała grą i przygotowaniem fizycznym. Teraz czeka nas starcie o być albo nie być z Urugwajem Cavaniego i Suareza. A okazja, by już zapewnić sobie awans do 1/8 finału, była wyśmienita"

"La Gazzetta dello Sport": To była katastrofa

Zdecydował gol Ruiiza w 44. minucie. Fatalny występ Azzurrich, ale wciąż jeszcze są szanse z Urugwajem. Porażka z Kostaryką oznacza ocean kłopotów, wielki jak ten oblewający port Recife. Na szczęście wciąż dwa wyniki z trzech możliwych przeciwko Urugwajowi dadzą nam awans [Włosi awansują w przypadku zwycięstwa lub remisu - red.]. Drugi mecz na mistrzostwach świata po prostu nam nie wychodzi - nie wygraliśmy go od 1998 roku.

"Corriere della Sera": Włochy zniszczone i zatopione

Fatalny występ Włochów w Recife. Zagraliśmy wolno i kompletnie bez pomysłu. Ta porażka jest tym gorsza, że zasłużona. Italia, po świetnym meczu z Anglia, tym razem została zatopiona przez Kostarykę - drużynę szybką, zgraną i zabójczą w kontratakach. Kostarykanie są już pewni awansu, a porażka 0-1 oznacza również wyeliminowanie Anglii. Czeka nas decydujące starcie o awans do 1/8 finału z Urugwajem, 24 czerwca w Natalu.

"Corierre dello Sport": Włochy, co za głupota!

Azzurri przegrali w Recife 0-1. Wszystko rozstrzygnie się w meczu z Urugwajem. Nie będzie całusa od królowej. Raczej policzek, który zaboli. Tego buziaka domagał się Balotelli, jeśli Włochy wygrają z Kostaryką, co przedłużyłoby nadzieje Anglii. Ale policzek wymierzył nam Bryan Ruiz, który perfekcyjnym strzałem głową zafundował nam pieskie popołudnie. Prandelli próbował ratować sytuację, ale wprowadzenie Cassano, Insigne i Cerciego nie zmieniło koszmarnego wyniku i zapewniło Kostaryce awans.

Więcej o: