Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Hazard: "Nie jestem w piątce najlepszych piłkarzy świata".

Kilka dni temu Marc Wilmots powiedział, że Eden Hazard może być jednym z pięciu najlepszych piłkarzy świata. Belgijski pomocnik nieoczekiwanie zdystansował się od słów selekcjonera ?Czerwonych Diabłów. - Naprawdę tak powiedział? Ja nie lubię tak o sobie mówić, bo uważam, że na to nie zasługuję - powiedział Hazard.

Przed wygranym przez Belgów meczem z Algierią (2:1) Marc Wilmots powiedział, że Eden Hazard może być jednym z pięciu najlepszych piłkarzy świata. Poproszony o komentarz do tej wypowiedzi Hazard zdystansował się od słów swojego selekcjonera.

- Naprawdę tak powiedział? Ja nie lubię mówić o sobie w ten sposób, ponieważ uważam, że na to nie zasługuję. Aby należeć do tak wąskiego, elitarnego grona, muszę zdobywać więcej goli - powiedział w rozmowie z FIFA.com Hazard. 23-latek dodał, że powinien zdobywać bramki niemal w każdym meczu. - Messi i Ronaldo to robią. Oni strzelają bez przerwy - powiedział pomocnik Chelsea.

Hazard wypowiedział się również na temat meczu Algierią. - Nie było nam łatwo. To był trudny mecz dla każdego pomocnika i napastnika, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy na boisku było bardzo mało miejsca. Bramka wyrównująca dodała nam skrzydeł. Gra się otworzyła i mogliśmy pokazać pełnię swoich umiejętności. Uważam, jednak, że możemy grać lepiej. To był dopiero początek, a wiadomo, że pierwszy mecz jest trudny i ważny - podsumował 23-latek.