Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Urugwaj - Anglia. Oxlade-Chamberlain nie zagra

Trener Anglików Roy Hodgson poinformował, że Alex Oxlade-Chamberlain nie jest jeszcze gotowy do występu w czwartkowym meczu z Urugwajem. 20-letni pomocnik Arsenalu Londyn nabawił się urazu prawego kolana podczas czerwcowego meczu towarzyskiego z Ekwadorem.

Oxlade-Chamberlain stopniowo wraca do zdrowia po odniesionej na początku czerwca kontuzji kolana. Stan zdrowia reprezentanta Anglii znacznie się poprawił, jednak selekcjoner Roy Hodgson nie chce ryzykować odnowieniem się kontuzji pomocnika Arsenalu.

- Oxlade-Chamberlain nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Urugwajem. Weźmie jednak udział w czterech kolejnych sesjach treningowych - powiedział Hodgson. - Oxlade-Chamberlain zakończył treningi indywidualne. Teoretycznie moglibyśmy w czwartek wystawić go do składu, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli zawodnik cztery dni do meczu z Kostaryką przetrenuje wspólnie z zespołem. Na szczęście jego kolano jest już w pełni sprawne, ale nie wiemy, czy jego forma jest już na takim poziomie, aby mógł wystąpić w tak ważnym meczu. Wpierw musi odbyć trening razem z kolegami z drużyny.

Spotkanie Anglii z Urugwajem będzie dla obu drużyn szansą na zdobycie pierwszych punktów podczas mistrzostw. Przegrana któregoś z zespołów mocno skomplikuje kwestię wyjścia z grupy. Mecz rozegrany zostanie w czwartek o godz. 21.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

Więcej o: